Camiatik Mah. Han Önü Cad. No:27 Elmalı / Antalya


Akköylü merkezi ve üretim tesisleri Antalya’nın Elmalı ilçesinde yer alan bir aile şirketidir. Akköylü şirketinin kurucuları Sadık Serdar Akın ile Mehmet Başköylü’dür. 6 aydan fazla süren Ar-Ge çalışmalarının ardından faaliyete başlayan Akköylü, çok yüksek hümik asit ve organik madde değerlerine sahip gübre üretimi yapmaktadır. Yapılan gübre üretimi, gelişen teknoloji ve makineleşmenin yardımıyla yüksek kalite standartlarında yapılmaktadır.

Akköylü  faaliyetlerinin ana amacı doğaya ve doğal olana hizmet ve katkıda bulunan değerler üretmek ve bunları hem iç pazardan hem de dış pazardan gelen taleplere sunmaktır. Tüm bunları yaparken şirket bünyesindeki hedef ise tarım, hayvancılık ve enerji sektörlerinde güçlü bir kompleks üretim tesisi meydana getirmektir.

Akköylü  Kurucuları Hakkında

Akköylü şirketinin kurucularından Sadık Serdar Akın 1974 doğumludur. 4 çocuk babası ve MIS mezunu olan Sadık Serdar Akın, yaklaşık olarak 25 yıldır imalat sanayinde firma sahibi olarak faaliyet göstermektedir. Akköylü şirketinin bir diğer kurucusu Mehmet Başköylü ise 1977 doğumludur. 3 çocuk babası olan Mehmet Başköylü, 12 yıl boyunca 12 yıl Antalya Sular idaresi (ASAT) ve SCADA sorumlusu olarak çalışmıştır.