Camiatik Mah. Han Önü Cad. No:27 Elmalı / Antalya

Biz Kimiz?


Akköylü, merkezi ve üretim tesisleri Türkiye/Antalya’da yer alan bir aile şirketidir. Şirketin kurucuları Sadık Serdar Akın ve Mehmet Başköylü’dür. Uzun bir Ar-Ge çalışmalarının ardından yüksek organik madde değerlerine sahip solucan gübresi üretimine başlanmıştır. Üretim tesislerinde yeni nesil teknoloji üretim araçlarına yer verilen Akköylü, yüksek kalite standartlarında gübre üretimi yapmaktadır. Şirketin ana amacı hem doğaya hem de doğal olana katkıda bulunmak; bu doğrultuda ürettiği organik solucan gübresini hem iç hem de dış pazara satmaktır

Solucan Gübresinin Kullanım Alanları


Kullanım alanları çok geniş olan solucan gübrelerinin kullanıldıkları başlıca alanlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

• Fidan yetiştiriciliği
• Çimlik alanlar
• Meyvecilik
• Patates tarımı
• Bağcılık
• Sebze yetiştiriciliği
• Ağaç ve çiçek yetiştiriciliği
• Tarla tarımı
• Seracılık
• Soğanlı süs bitkileri

Solucan Gübresinin Faydaları


Birbirinden farklı alanlarda kullanılabilen solucan gübresinin başlıca faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Soğuk hava gibi olumsuz koşullara karşı bitkilerde direnci arttırır, bitkilerin daha hızlı ve verimli büyümesine katkı sağlar.

Solucan gübresinin uygulandığı ürünler daha hızlı ve verimli yetişir; tatları ve renkleri doğala daha yakın olur.

Sahip olduğu makro ve mikro elementler sayesinde bitkilerin daha uzun süre beslenebilmelerini sağlar. Buna bağlı olarak uzun vadede gübre ihtiyacı azalır.

Uygulandığı toprağın değerlerini ve verimini arttırır. Toprağın su tutma kapasitesini yükseltir ve yapısı bozuk toprakların ıslah edilmesine yardımcı olur.

Tamamen organik, ekolojik ve non-toksittir.

Kullanım alanları çok geniştir. Her çeşit tarım kültüründe uygulanabilir.

Kullanım alanları çok geniştir. Her çeşit tarım kültüründe uygulanabilir.

Uygulandığı bitki kökündeki saçaklanmayı arttırır. Bitki kökünün daha sağlam gelişmesini sağlar.

Neden Solucan Gübresi ? Neden Ak Köylü ?


Müşterilerimizin Akköylü’yü tercih etme sebepleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi özetlenebilir.

Solucanların organik atıkları ve hayvan dışkılarını işlemesi sonucu ortaya çıkan üründür. Toprağın ihtiyacı olan, doğal yaşamsal maddeler içerir. Humik maddeler hayvan gübresinden 4-8 kat daha fazladır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Biohumusta toprağın verimliliğini yaratan eşsiz, yararlı mikro organizmalar yaşar. Nemi uzun süre tutar ve gerektikçe bitkiye aktarır. Zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez. Her türlü tarla, sera bitkileriyle dekoratif ve çiçekli süs bitkilerinde organik gübre olarak toprağın verimini artırmak (toprağı canlandırmak) için kullanılır. Uluslararası standartlara göre, kullanımında hiçbir sınırlama yoktur. Diğer organik gübrelere oranla oldukça az miktarda uygulanır. Toprağa etkisi 3-5 yıl devam eder. Kesin kullanım miktarı ve zamanı yoktur, istenildiği zaman istenildiği kadar kullanılabilir ve etkisini gösterir. Bitkinin tohum ekiminden ürün vermesine kadar her dönemde uygulanabilir, ürün verimini ve kalitesini artırır. Toprağa dengeli karıştırılması etkisini azami artırır. Özelliklerini aşırı soğuklarda toprağın donması nedeniyle bile kaybetmez. Topraktaki mikro organizmaları daha aktif hale getirir. Toprağın mikrobiyolojik zenginliğini yeniden oluşturur; topraktaki mikro elementleri, humatı, faydalı mikro organizmaları stabilize eder. Fiziko-kimyasal özelliğini ve su-hava dengesini iyileştirir; toprak parçacıklarının birbirine kenetlenme gücünü ve gözen ekliliğini artırır. Toprak; çözünür mineral maddeleri ve nemi daha iyi tutar, sulama miktarı % 40 azalır.Toprağın rengini koyulaştırdığı için toprak ısısını artırır. İçindeki organik maddelerin ayrışması esnasında ortaya çıkan karbon dioksit, bitkinin yaşamını sürdürebilmesi için ek bir karbon dioksit kaynağı oluşturur.
Yeraltı ve yerüstü su kaynaklarını, atmosferi ve toprağı kirletmesi kesinlikle mümkün değildir. Topraktaki doğal solucan miktarını artırır. Bitkiyi besleyici madde rezervini ve toprağın doğal verimliliğini artırır. Aşırı kimyasal gübre ve tarım ilacı kullanımıyla meydana gelen zararlı etkileri ortadan kaldırır. Temel vitaminler, aminoasitler, enzimler, hormonlar ve büyüme uyarıcılarıyla tam bir dengeli beslenme sağlar. Bitkinin hastalıklara karşı bağışıklığını artırır. Bitkiye, toprak stresine, zararlılara, değişken iklim şartlarına ve toprağın olumsuz etkilerine karşı direnç kazandırır. Hızlanan ve artan tohum canlılığı, uyanma ve çabuk köklenmeyi geliştirir. Bitkinin gelişimini hızlandırır ve kaliteli ürün artışı sağlar. Hastalıklı bitkileri hızla iyileştirir. Zararlı maddelerin, hastalık yapan organizmaların hasar verdiği hücreleri hızla kurtarıp eski hale getirir. Ekim alanında her yıl değişik ürün ekmeye (rotasyona) gerek yoktur. Verimi % 30 – 200 artırır. Olgunlaşma süresini 2-3 hafta daha erkenleştirir. Ürünlerin içindeki nitrat miktarı, diğer gübrelerle üretilen ürünlerden birkaç kat daha düşüktür. Raf ömründe belirgin bir artış sağlar. İçindeki insan sağlığı için çok gerekli olan, vitaminler, şekerler ve diğer biyoaktif maddelerin miktarını artırır. İnsan sağlığı için zararlı hiçbir madde içermeyen ekolojik doğal ürünler oluşmasını sağlar. Ürünü doğal tat, renk , aroma ve kalitesine kavuşturur.
• Satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerinin gelişmiş olması
• Doğa ve müşteri odaklı bir şirket vizyonuna sahip olması
• Siparişlerin hızlı, doğru ve sağlam bir şekilde teslimatı
• Gerekli izin ve sertifikalara sahip olması ve güvenilir olması
• Kokusuz, kaliteli ve tamamen doğal solucan gübresinin üretimi

Gübre Tahlil Raporu


Contact Us


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit duis sed dapibus leonec.

Address


Camiatik Mah. Han Önü Cad. No:27

Elmalı/Antalya

Working Hours


Monday-Saturday: 07:00 - 18:00

Sunday: CLOSED

Contact Info


Phone: 0536 842 50 77

Email: bilgi@akkoylu.com

Leave us a message